W drugiej połowie roku 2024, na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. Poszerzanie i udoskonalanie oferty oraz wspieranie realizacji programów profilaktyki o naukowych podstawach lub o potwierdzonej skuteczności, w szczególności zalecanych w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Szkolenia przygotowujące nowych realizatorów programów profilaktyki uniwersalnej i selektywnej, rekomendowanych w ramach systemu rekomendacji, Fundacja Pozytywnej Profilaktyki będzie realizować 2 edycje szkoleń dla przyszłych realizatorów Programu Wspomagania Rozwoju Psychospołecznego Dzieci Nieśmiałych. W każdej edycji szkolenia będzie mogło wziąć udział 16 przyszłych realizatorów programu.
Do udziału w szkoleniach zapraszamy osoby z całej Polski spełniające przynajmniej jeden z poniższych warunków:
- Praca w placówce oświatowej, o której mowa w Ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, jako nauczyciel, psycholog, pedagog, lub inny specjalista pracujący z młodzieżą.
- Praca (realizacja zadań) w organizacji pozarządowej zajmującej się realizacją zadań z zakresu profilaktyki uzależnień.
- Praca w instytucji publicznej (samorządowej lub podległej administracji centralnej), realizującej zadania związane z profilaktyką uzależnień, w tym w szczególności: ośrodku pomocy społecznej, domu dziecka, ośrodku doskonalenia nauczycieli, uczelni wyższej.
Uczestniczką/uczestnikiem szkolenia nie może być osoba prowadząca wyłącznie komercyjną działalność związaną z profilaktyką uzależnień np. w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.
- W ramach projektu przeprowadzimy 2 edycje szkolenia.
- W każdej edycji szkolenia będzie mogło wziąć udział 16 przyszłych realizatorów programu Wspomaganie Rozwoju Psychospołecznego Dzieci Nieśmiałych.
- Szkolenie będzie trwać 3 dni – 30 godzin dydaktycznych.
- Planowane godziny szkolenia to 9.00 – 18.30 każdego dnia.
Szkolenia odbędą się w następujących terminach i miejscach:
- 23-25.10.2024 – Warszawa, Hotel Ibis Warszawa Centrum, al. Solidarności 165
- 6-8.11.2024 – Warszawa, Hotel Ibis Warszawa Centrum, al. Solidarności 165
Organizator w trakcie szkolenia zapewni:
- Możliwość uczestnictwa w trzydniowym szkoleniu.
- Materiały szkoleniowe.
- 2 noclegi (zgodnie z regulaminem projektu, z noclegu mogą skorzystać jedynie osoby mieszkające w miejscowościach oddalonych od miejsca szkolenia o minimum 60 km.).
- Całodzienne wyżywienie (obiad i kolacja w pierwszym dniu szkolenia, śniadanie (dla osób korzystających z noclegu), obiad i kolację w drugim dniu szkolenia oraz śniadanie (dla osób korzystających z noclegu) i obiad w trzecim dniu szkolenia).
- Całodzienne przerwy kawowe.
Organizator nie będzie zapewniać i nie będzie refundować kosztów:
- Dojazdu na szkolenie.
- Miejsc parkingowych podczas szkolenia.
Szkolenia będą prowadzone przez Autorkę programu, Panią dr Małgorzatę Zabłocką oraz przez Panią dr Blankę Poćwiardowską.
Szczegółowe informacje na temat projektu, w tym informacje dotyczące rekrutacji, przebiegu szkolenia, godzin rozpoczęcia i zakończenia szkolenia znajdziecie Państwo w Regulaminie udziału w projekcie „Programy z rekomendacją – 2024”.
Jeśli nie znajdziecie Państwo odpowiedzi na swoje wątpliwości i pytania w Regulaminie udziału w projekcie „Programy z rekomendacją – 2024”, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 690 366 244
Przed dokonaniem zapisu na szkolenie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem udziału w projekcie „Programy z rekomendacją – 2024”
Bardzo dziękujemy za olbrzymie zainteresowanie projektem. Informujemy, że zakończyliśmy rekrutację uczestników szkoleń.
Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.