W roku 2024, na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. Poszerzanie i udoskonalanie oferty oraz wspieranie realizacji programów profilaktyki o naukowych podstawach lub o potwierdzonej skuteczności, w szczególności zalecanych w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Szkolenia przygotowujące nowych realizatorów programów profilaktyki uniwersalnej i selektywnej, rekomendowanych w ramach systemu rekomendacji, Fundacja Pozytywnej Profilaktyki zrealizowała 4 edycje szkoleń dla przyszłych realizatorów programu profilaktycznego Unplugged.

Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie

www.programyrekomendowane.pl

  1. Praca w placówce oświatowej, o której mowa w Ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, jako nauczyciel, psycholog, pedagog, lub inny specjalista pracujący z młodzieżą.
  2. Praca (realizacja zadań) w organizacji pozarządowej zajmującej się realizacją zadań z zakresu profilaktyki uzależnień.
  3. Praca w instytucji publicznej (samorządowej lub podległej administracji centralnej), realizującej zadania związane z profilaktyką uzależnień, w tym w szczególności: ośrodku pomocy społecznej, domu dziecka, ośrodku doskonalenia nauczycieli, uczelni wyższej.
  4. Praca w podmiocie wykonującym działalność leczniczą zajmującym się leczeniem (terapią) osób z uzależnieniem.
  • W ramach projektu przeprowadziliśmy 4 edycje szkolenia.
  • W każdej edycji szkolenia mogło wziąć udział 20 przyszłych realizatorów programu Unplugged.
  • Każde szkolenie trwało 2 dni 18 godzin dydaktycznych i było zrealizowane w godzinach 9.00 – 18.00 każdego dnia.
  1. 24-25.05.2024 – Warszawa, Hotel Ibis Warszawa Centrum, al. Solidarności 165
  2. 21-22.06.2024 – Warszawa, Hotel Ibis Warszawa Centrum, al. Solidarności 165
  3. 9-10.08.2024 – Warszawa, Hotel Ibis Warszawa Centrum, al. Solidarności 165
  4. 30-31.08.2024 – Warszawa, Hotel Ibis Warszawa Centrum, al. Solidarności 165
  • Możliwość uczestnictwa w dwudniowym szkoleniu.
  • Materiały szkoleniowe.
  • 1 nocleg (zgodnie z regulaminem projektu, z noclegu mogą skorzystać jedynie osoby mieszkające w miejscowościach oddalonych od miejsca szkolenia o minimum 60 km.).
  • Całodzienne wyżywienie (obiad i kolacja w pierwszym dniu szkolenia oraz śniadanie (dla osób korzystających z noclegu) i obiad w drugim dniu szkolenia).
  • Całodzienne przerwy kawowe.
  • Dojazdu na szkolenie.
  • Miejsc parkingowych podczas szkolenia.

Szkolenia były prowadzone przez certyfikowanych trenerów programu Unplugged.

.

Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Skip to content